Saturday, June 9, 2012

The Day Of MoviesJacket - Mango ; Shirt - Mango ; Pants - Zara ; Necklace - H&M ; Bag - H&M ; Shoes - Top Shop ; 

 Nieczęsto chodzę do kina, dlatego postanowiłam nadrobić zaległości podczas wolnego.  Zobaczyłam "Królewnę Śnieżkę i Łowcę" i chociaż bardzo się cieszyłam na ten film (mój ulubiony zespół Florence & The Machine jest na soundtracku),  nie zachwycił mnie. A także gra Kristen Stewart nie była według mnie powalająca. Jednak drugi film, który widziałam zasługuje na zdecydowanie lepszą recenzję. Był to film "Mroczne Cienie" z Johnnym Deppem, którego kocham! :D Moja opinia może się wydawać przez to nieco stronnicza, ale film jest naprawdę zabawny, a także ciekawy, z watko toczącą się akcją. Polecam (Zuzanna W. :D ) A o to, co miałam na sobie.

ENGLISH: I don't go to the cinema very often, so I decided to go, when I don't have to go to school. I saw "Snow White & The Huntsman" but despite the fact I was very excited to see that film ( my favourite band Florence & The Machine is on soundtrack) I think it wasn't great. Also I didn't like the way Kristen Stewart was playing it.  However another film that I saw was much better. It was "Dark Shadows" with Johnny Depp, who I love!!! :D Maybe my opinion seems to be a little bit biased, but that film was really funny and the plot was interesting. And this is what I was wearing.

Nie mogę przestać tego słuchać!!! Co się dzieje?! High School Musical - Everyday
I can't stop listening to that song! What is going on?! 

5 comments:

 1. super post !! :*

  ReplyDelete
 2. Do tak pozytywnej stylizacji mogłabyś dodać chociaż trochę makijażu. Byłoby o niebo lepiej !

  ReplyDelete
 3. Ja na Twoim miejscu rozpuściłabym włosy. Ale to tylko moje zdanie.

  ReplyDelete
 4. Hello, I'm an international, famous photographer and I have to say that these photos are amazing! If you could only give me a phone number of a person who took these photos, I would be very, very grateful. Seriously, this person is so much talented. And about your note... Jak ja Ci zazdroszczę tych obcasów!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jasne dam Ci ten numer jak się spotkamy Ty international famous photographer xd

   Delete

Witam! Jestem bardzo wdzięczna za pozytywne komentarze, które zostawiacie pod moimi postami. Naprawdę to doceniam. Jednakże nie toleruję cyber bullingu, więc wszystkie negatywne komentarze obrażające mnie zostaną zignorowane

Hello! I am very grateful for positivie comments that you leave under my posts. I really appreciate it. However I don't tolerate cyber bulling, so all the negative comments that insult me will be ignored.

Love,
Z.